מלאכת אמונה

0%
Raised: $0.00 $0.00

מרכז הילדים 'אמונה' מפעיל את תוכנית  'מלאכת אמונה' - יזמות עסקית יצירתית לבני נוער. במסגרת התוכנית עוברים החניכים תהליך התאמה הכולל: הכנת והגשת קורות חיים, ראיון התאמה עם עובדת סוציאלית שמלווה את התוכנית. בסיום התהליך נבחרים החניכים המתאימים להשתלבות בתוכנית.

הפעילות מתבצעת בסדנת קרמיקה במרכז הילדים בהנחייתה של רחל מנשה דור בעלת תואר ראשון ושני בגיאולוגיה במחלקה למדעי כדור הארץ באוניברסיטה העברית בירושלים בהצטיינות. בין השנים 2003 עד 2009 חייתה ולמדה בארה"ב, שם התמחתה בתחום הקרמיקה. למדה כשנתיים וחצי במחלקה לקרמיקה של אוניברסיטת לונג ביץ', קליפורניה (CSULB), וסיימה בהצטיינות תואר שני (MFA) במחלקה לקרמיקה של בית הספר לעיצוב של רוד איילנד (RISD).

כיום התוכנית מופעלת בשלש קבוצות, כשבכל קבוצה כשנים עשר חניכים.

החניכים מתכננים, יוצרים ומשווקים כלים קרמיים אומנותיים, ומתוך כך למדים דרך עמלם, את משמעות התהליך, משלב נטיעת הזרע ועד לקצירת הפרי המתוק.

במיזם משותף של התוכנית 'מלאכת אמונה' וגלריית 'בשותפ'  בכפר האומנים עין הוד. היוצרים הצעירים נפגשו עם אמני עין הוד, ערכו סיור גלריות, ופעילות משותפת עם נוער הכפר, התנסו בפעילות סדנאית עם אמנים באובניים. יצירות החניכים הוצגו בגלריה ונמכרו למבקרים.