פרויקט: הנגרייה החברתית של אמונה

שגב דדשב, בוגר אמונה עפולה, כיום מדריך מסור ומוכשר במיוחד של קבוצת 'שחר', הקים את הסדנה הייחודית כחלק מהמיזמים העסקיים באמונה, מיזמים שמטרתם חינוכית וייעודם הכשרת החניכים לחיים אזרחיים מלאי משמעות תוך הטמעת ערכים כהתמדה, חריצות, יצירתיות והתנהלות כלכלית נבונה.

בסדנה ילדי אמונה לומדים כיצד לייצר ריהוט גינה איכותי כמו גם מגוון אביזרים משלימים כמריצות, נדנדות עץ אדניות ומגוון מוצרים פופולריים. הם מעורבים בתכנון, עיצוב וייצור המוצרים כמו גם בשיווקם ומכירתם, כל זאת במטרה למצות את יכולותיהם וכישוריהם של כל אחד ואחת מהם.

אך לסדנה יש משמעות רחבה יותר, עבור הנערים והנערות מדובר בטיפול לכל דבר ועניין. העיסוק המתמיד ביצירה, בתכנון ואף במכירה יוצרים בקרב ילדי אמונה תחושת הצלחה, זו שחסרה להם כל כך. עבודת הצוות הנדרשת, כמו גם כישורי הניהול ואף ההכנסה הנוספת שתיווצר להם מהווים עבורם וגם עבורנו כלי טיפולי מהמעלה הראשונה.

הרעיון ליצירת הסדנה נוצר במהלך הסגר שהוטל במסגרת התפרצות נגיף הקורונה. הנערים והנערות לא יכלו לעזוב את ביתם או את מתחם המגורים ונצרכו לתעסוקה שתסייע להם להתמודד עם החששות וכן, גם עם השעמום. הנהלת אמונה עפולה שראתה בזמן אמת את ההשפעה החיובית לאור השתתפותם בסדנה, החליטה לקדם תכנית מוסדרת ולמיסוד הסדנה כעסק טיפולי לכל דבר.

בין עלויות הקמת הסדנה ניתן למצוא עלות הכשרת מתחם יצירה, רכישת חומרי גם וכלי מקצועיים. עלות התכנית למשך ששת החודשים הראשונים עומדת על 50 אלף שקלים.

שתפו באהבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

שתפו באהבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin