פרויקט: מאירים את השביל

התכנית מאפשר לבני נוער המתמודדים עם מגוון קשיים וחרדות לחוות הצלחה, לעתים לראשונה בחייהם. בני הנוער המתחנכים באמונה עפולה יזכו באמצעות השתתפות בתכנית הייחודית, לשפר את ביטחונם העצמי, יפנימו ערכים חשובים כהתמדה, התמודדות עם קשיים ומכשולים, התגברות על פחדים וחרדות וכל זאת תוך צעידה לאורך שביל ישראל על מקטעיו השונים.

הצעידה לאורך שביל ישראל נחשבת לאירוע מכונן בחייהם של צעירים ישראליים רבים. הוא מסמל עבור רבים את המעבר מילדות לבגרות, התמודדות עם איתני הטבע אך בעיקר התמודדות אישית עם מגוון בעיות רגשיות ובניית אופי חזק, שלב חשוב בדרך להיותם של נערים ונערות רבים אזרחים מועילים וחיוביים.

בתכנית משתתפים 25-30 נערים ונערות בגילים 14-18, חלקם מתחנכים אצלנו באופן מלא וחלקם משתתפים בתכניות אחר הצהריים שלנו. מטרתנו היא להשלים את המסלול המלא בפרק זמן של 3-4 שנים (חלק מהמשתתפים בתכנית לא יסיימו את כל המסלול בשל גילם). התכנית כוללת אימונים שבועיים, לינה בשטח לפרקי זמן קצרים והתמודדות עם שלבים שונים של המסלול וברמות קושי שונות, כל המשתתפים התנדבו לתכנית המובחרת.

את התכנית מובילים מדריכים מבוגרים, אשר ביצעו את המסלולים השונים מספר פעמים בעבר. חשוב לציין כי התכנית מתואמת מול משרד החינוך וכלל הרשויות האמונות על בטיחות וביטחון לאור המסלולים השונים. כמו כן התכנית תתבצע תחת פיקוח ישיר של אותם הגורמים לאורך כל הדרך.

חלק משמעותי עבורנו הוא השתתפותם של החניכים בתכנון המסלולים השונים, חלקותם לצוותים שונים העוסקים בניווט, לוגיסטיקה ותרבות. כל אלה יסייעו בהטמעת הערכים אותם אנו מעוניינים לקדם, עבודת צוות, דיוק, אחריות אישית וקבוצתית, התמדה, חוסן נפשי ומצוינות.

עלותה הכוללת של התכנית עומדת על 175 אלף שקלים.

שתפו באהבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

שתפו באהבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin